2 lipca 2019

Jak wyglądał trzeci rok Szkoły 3.0?

O tym, co działo się w I semestrze, możecie przeczytać w poprzednim wpisie.

A jak wyglądała reszta tego roku w Szkole 3.0? 


Na regularne zajęcia z programowania lub robotyki chodziło 145 dzieci w 13 grupach. Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym było to możliwe. KreaTech, Robotowo, Zaprogramowani, Avanade, Grape Up i niezastąpieni wolontariusze - daliście Webskim Dzieciakom dużo radości, umiejętności i wiedzy. Jesteście świetni!14 dzieci
spotykało się regularnie z naszymi wolontariuszami na indywidualnych korepetycjach. Dostali od nich wsparcie w codziennej nauce i przygotowaniach do sprawdzianów. Drodzy wolontariusze - dziękujemy za cierpliwość, czas i motywację. Dajecie naszym podopiecznym szansę, wiarę we własne siły i odwagę.

W tym roku zorganizowaliśmy kilka wydarzeń dla dzieci, które pokazały im, jak fascynujący jest świat nowych technologii. W marcu spotkaliśmy się z podopiecznymi Fundacji im. Michalskich. Ludzie z branży IT opowiedzieli im o swojej pracy i pokazali w praktyce, czym zajmują się na co dzień. Paulino z Grape Up, Łukaszu z CD Projekt RED, Kasiu, Szymonie i Łukaszu z Parku Technologicznego WSEI - dziękujemy Wam za to! A dzięki Robotowo i Muzeum Narodowemu mogliśmy zrobić atrakcyjne wydarzenie w przepięknym miejscu.


Na początku czerwca z okazji Dnia Dziecka firma Cisco zaprosiła do swojej siedziby naszych podopiecznych. Pokazali biura, ciekawe sprzęty i zaawansowane technologie. Dzięki Wam Webskie Dzieciaki mogły przeżyć świetną przygodę i doświadczyć czegoś całkowicie nowego.


W połowie czerwca razem z Robotowo przygotowaliśmy stoiska dla dzieci na Pikniku z okazji Rodzicielstwa Zastępczego organizowanym przez MOPS. Uczestnicy zmierzyli się z grami logicznymi, konstruowaniem i programowaniem robotów.


Nie moglibyśmy zrobić tylu wspaniałych rzeczy bez firm, które wspierają nas i nasze Webskie Dzieciaki. Świetnym przykładem dobrego CSR są eventy i konferencje, na których zorganizowaliśmy zbiórki.

Po raz kolejny pojawiliśmy się na SkładQA - dziękujemy KraQA, oraz na 4Developers - dziękujemy Proidea!

Wielka piona dla Marketingu i Biznesu, który zaprosił nas na Spotkanie MiBersów. Dzięki nim odbyła się licytacja szkolenia od Social Tigers, którzy przekazali pieniądze dla naszych Webskich Dzieciaków. Macie świetne pomysły i wielkie serducha - dziękujemy!


W tym roku zaczęliśmy również współpracę z WSEI, Parkiem Technologicznym WSEI i Szkołą Programowania WSEI. Zorganizowali świetny Krakowski Weekend IT, czyli hackathon SheepYourHack, na którym Iwona Duda była jednym z jurorów, a część pieniędzy od sponsorów przekazano dla naszych podopiecznych, oraz konferencja Young Tech Festival, na której mogliśmy opowiedzieć, czym się na co dzień w Szkole 3.0 zajmujemy. Ponadto nasze dzieciaki w ciągu całego semestru mogły się uczyć programowania w siedzibie WSEI. Dziękujemy Wam z całego serca!


Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Ubrania Do Oddania, zrobili porządki w szafach i przekazali niepotrzebne rzeczy. Zarówno indywidualnym osobom, jak i firmom, i organizacjom - Diverse CG, InterRisk, Skandynawistyczne Koło Naukowe UJ. Zysk z zebranych kilogramów pozwoli nam zorganizować kolejne zajęcia w nowym roku szkolnym!

Firmy wspierają nas także finansowo. W tym semestrze dzięki grantowi od ABB przekazaliśmy ozoboty - edukacyjne roboty dla Szkoły Podstawowej w Korzkwi. Grape Up zorganizował wielkanocny kiermasz słodkości na rzecz Webskich Dzieciaków. Takie wsparcie pozwala nam zaplanować kolejny rok działania na jeszcze większą skalę! Dzięki grantowi od State Street ruszamy na Gdańsk - to już postanowione! A po drodze zahaczymy może o inne miasta, w których stworzymy kolejne grupy zajęciowe z programowania i robotyki.

Nie sposób podziękować tutaj każdemu z osobna, bo ludzi, którzy nas wspierają jest bardzo dużo. I to jest piękne. Dajecie Webskim Dzieciakom coś niesamowicie cennego - nowe umiejętności, szanse i wiarę we własne siły.

A nam nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy do przygotowań na kolejny rok, który zapowiada się interesująco i pracowicie. Do zobaczenia po wakacjach! 

Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017