24 stycznia 2019

Podsumowanie I semestru 2018/2019 w Szkole 3.0

Webskie Dzieciaki mają za sobą już piąty semestr nauki programowania i robotyki. Kolejni podopieczni, więcej zajęć i eventów, i nowi wolontariusze, którzy angażują się i wspierają nasze działania. Jak wyglądały ostatnie miesiące pracy?Na początku roku nasze podopieczne wzięły udział w G4g Day Kraków, organizowanym przez Cisco Kraków i Green light for girls. Podczas całodniowych warsztatów ponad 150 dziewczynek, w tym ze Szkoły 3.0, miało okazję w praktyce poznać fascynujący świat nauk ścisłych, techniki i nowych technologii. Reakcje chemiczne, robotyka i elektronika to tylko niektóre tematy poruszane na zajęciach.Całą Szkołą 3.0 rozpoczęliśmy semestr wydarzeniem “Webskie Dzieciaki - Reaktywacja”, na którym blisko 60 uczestników spotkało się z ludźmi z branży IT. Porozmawiali o codziennej pracy programisty, szkołach programowania, tworzeniu gier komputerowych. W czasie grywalizacji zmierzyli się z takimi wyzwaniami, jak walki robotów, VR czy naprawianie Wiedźmina 2. Całe to zamieszanie nie miałoby miejsca, gdyby nie świetne firmy odpowiedzialne społecznie, które nas wsparły. ABB, Akademia Programowania, CD PROJEKT RED, Grape Up, Hevre, KreaTech, Piekarnia Mojego Taty, SAP 4 Good, SOTI Natural, szkolne.studio, Świat Pieczątek, Fundacja TechSoup - wielkie dzięki dla Was!W ramach świątecznej kampanii nagraliśmy spot promocyjny. Zachęcaliśmy do podarowania na święta nie tylko materialnego prezentu, ale możliwości rozwoju, długotrwałego wsparcia, które zaowocuje w przyszłości. Studio Luma, Snow Media House, Alicja Zielonka - dziękujemy za profesjonalną współpracę!Planujemy skierować także więcej działań do opiekunów i wychowawców, i również im pokazywać wartość poznawania nowych technologii. Zorganizowaliśmy już pierwsze spotkanie przy współpracy z Fundacją Projekt ROZ, a w niedługim czasie czekają nas kolejne.

Naszym głównym zadaniem jest organizacja zajęć z programowania i robotyki. Przez ostatni semestr Webskie Dzieciaki uczyły się wraz z KreaTechem, Avanade i Grape Up. Dziękujemy Wam za to. Przed nami kolejny semestr, a wraz z jego początkiem ruszają nowe grupy zajęciowe. Będzie się działo. :)Jednym z naszych działań jest również organizowanie korepetycji. Wolontariusze przez cały semestr wspierali naszych podopiecznych w codziennej nauce. Godziny spędzone nad przedmiotami ścisłymi, angielskim, przygotowaniami do sprawdzianów. Drodzy wolontariusze - dziękujemy Wam za każdą chwilę spędzoną z dzieciakami, za zaangażowanie i cierpliwość. Jesteście dla nich ogromnym wsparciem! Dziękujemy również szkole językowej Profi-Lingua, w której nasi podopieczni mogą uczyć się angielskiego.

Przez ostatnie miesiące dostaliśmy również dużo wsparcia finansowego! Wielokrotnie firmy potrafiły połączyć piękne z pożytecznym, organizując świetne wydarzenia i wspierając przy okazji nasze działania.

Dziękujemy Grape Up za regularne wsparcie!

Dziękujemy BPW Posnania za piękny koncert, z którego dochód przeznaczyliśmy na naukę dla Beaty.

Dziękujemy Proidea za niesamowity hackathon HackYeah - największy hackathon stacjonarny na świecie! Dochód z biletów umożliwi stworzenie nowych grup i naukę programowania przez cały semestr dla 28 podopiecznych!

Dzięki tak dużemu zaangażowaniu i wsparciu osób i firm, którzy podzielają nasze idee i chcą pomagać Webskim Dzieciakiom, mogliśmy wspólnie zdziałać tyle dobrego przez ostatnie miesiące. A tak wiele jeszcze przed nami! Nowe pomysły, wyzwania i przede wszystkim motywacja do działania - czeka nas pracowity semestr.


Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017