15 listopada 2018

Webskie Dzieciaki po raz trzeci zdobywają świat nowych technologii

Nowy rok szkolny, nowe pomysły i plany, i te same cele: zachęcić do nauki programowania i robotyki jeszcze większą liczbę potrzebujących dzieciaków, zorganizować dla nich zajęcia i wspierać je w codziennej nauce.

W sobotę 27 października ponad 50 dzieci wraz ze swoimi opiekunami przyszli do Hevre +1 na „Webskie Dzieciaki – Reaktywacja”, by poznać tajniki programowania i robotyki.

Najpierw porozmawiali z ludźmi z branży IT o ich codziennej pracy. Jak wygląda tworzenie takiej gry komputerowej, jak Wiedźmin 3? Co właściwie robi tester? Czy kobieta odnajdzie się w takich zawodach? O tych i wielu innych tematach opowiadali: Magda Orlikowska z Grape up, Łukasz Łukasik z CD Projekt RED, Radosław Krowiak z Akademii Programowania i Marek Grzesik z KreaTech.

Po debacie na Webskie Dzieciaki czekała grywalizacja z nagrodami. Jakie wyzwania na nich czekały?

Walki robotów i labirynty do przejściaWirtualna rzeczywistość


Kobra-robot


Psucie i naprawianie Wiedźmina 2


Gra ucząca podstaw programowania


Logiczne łamigłówki


Zabawy przed kamerą.


Więcej zdjęć można znaleźć na naszym Facebooku.

Nie zorganizowalibyśmy tak ciekawego wydarzenia, gdyby nie firmy i ludzie, którzy wierzą w naszych podopiecznych i chcą ich wspierać. Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom: Idze i Marcinowi, oraz firmom:  ABB, Akademia Programowania, CD PROJEKT RED, Grape Up, Hevre, KreaTech, Piekarnia Mojego Taty, SAP 4 Good, SOTI Natural, szkolne.studio, Świat Pieczątek, Fundacja TechSoup. 


Pierwszy cel został osiągnięty – wspólnie pokazaliśmy dzieciakom, jak fascynujący jest świat nowych technologii i zachęciliśmy je do nauki programowania i robotyki. Teraz kolejne wyzwanie przed nami: zorganizowanie zajęć i kursów, aby każdy Webski Dzieciak mógł z nich skorzystać.

Chcesz nas w tym wesprzeć? Wejdź w zakładkę "Jak możesz pomóc?" i wybierz najlepszy dla Ciebie sposób!

Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017