11 lipca 2018

#DajSzansę - czas na podsumowanie!

6 lutego 2018 wystartowaliśmy z kampanią #DajSzansę. Celem było umożliwienie podopiecznym z placówek opiekuńczo-wychowawczych rozwoju zainteresowań. Takie działania łączą się z główną ideą przyświecającą Szkole 3.0, czyli rozwijaniem u dzieci i młodzieży kompetencji pożądanych na rynku pracy. Beneficjentem kampanii były dwa krakowskie domy dziecka. 43 wychowanków wypisało nam swoje postanowienia na ten rok, a my staraliśmy pomóc im je spełnić.


Co udało się zrobić?

Zorganizowaliśmy różne zajęcia oraz pozyskaliśmy środki na spełnienie konkretnych celów. Dawaliśmy szansę na spróbowanie swoich sił w dzieciom w tych obszarach, które dotąd pozostawały tylko w sferze ich marzeń.

Wspólnie z Profi-Lingua zorganizowaliśmy zajęcia językowe dla trójki dzieci. Udało nam się też zrekrutować korepetytorów do nauki języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego dla 6 dzieci.


Dzięki Grape Up mogliśmy spełnić marzenia Oliwki, Amelki i Kuby. Zebrane środki przeznaczyliśmy na wykupienie lekcji jazdy konną, kursu baristyczny oraz miesięcznego karnetu na siłownię .

Dzięki zaangażowaniu wolontariusza Wojtka udało się też zakupić dla Kuby materiały do samodzielnej nauki elektronik. Chłopiec ma mnóstwo zapału, a ten prezent był nagrodą dla niego za angażowanie się przez cały rok!


W Stacji Zdrowie udało się zorganizować trening dla Adama, Szymona i Pauliny. Przy okazji fizjoterapeutka pokazała im, jak ćwiczyć, żeby nie obciążyć kręgosłupa oraz jak prawidłowo utrzymywać postawę ciała.

Dzięki Wielickiemu Klubowi Karate KYOKUSHINKAI, trójka chłopców miała okazję spróbować swoich sił w sztukach walki. Ciosy, przewroty i uniki - wszystko wyglądało jak dobra zabawa, ale zajęcia były tak prowadzone, żeby przekazać uczestnikom jak najwięcej wiedzy z samoobrony.Kto jeszcze dołączył do akcji?

Kampanię #DajSzansę medialnie wsparły fantastyczne influencerki: Wiola Wołoszyn (Matka Wariatka), Kinga Paruzel oraz Monika Ciesielska (dr Lifestyle). Gorąco dziękujemy za włączenie się w działania charytatywne Fundacji Sarigato!

Przesyłamy również moc uścisków wszystkim tym, którzy zaangażowali się w kampanię: Wojtkowi, Dariuszowi, Karolinie, Alicji, Marcie, Nadii, Magdzie i wielu, wielu innym! Dzięki Waszemu dobremu sercu udało się wywołać uśmiech na twarzy dzieci oraz nauczyć ich konkretnych umiejętności!

I choć oficjalnie kończymy juz kampanię, prowadzimy jeszcze rozmowy z kilkoma firmami w sprawie spełnienia kolejnych postanowień. Śledźcie nas na facebooku, na pewno pojawią się informacje o wydarzeniach!Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017