3 lipca 2018

Szkoła 3.0 kończy dwa lata


Za nami kolejny rok spełnionych marzeń, podjętych wyzwań i osiągniętych sukcesów! A to wszystko udało nam się zrealizować dzięki wspólnej pracy. Co dokładnie się działo?

Wolontariusze pomagali dzieciom radzić sobie z trudnymi przedmiotami w szkole, udzielając korepetycji. Wspierali w codziennym życiu, spędzali wolny czas i pomagali rozwijać pasje, prowadząc dla wybranych podopiecznych mentoring. Dawali wiedzę, umiejętności i doświadczenie z obszaru zainteresowań dzieci, organizując dla nich zajęcia.

Spotkaliśmy na swojej drodze tak wspaniałych ludzi, którzy z chęcią i uśmiechem na twarzy, zupełnie bezinteresownie dali najwspanialszy prezent innym – swój czas i uwagę. Pozostaje nam przekazać ogromne podziękowania i wyrazy podziwu dla ponad 40 wolontariuszy, którzy postanowili zmieniać świat dla ponad 70 dzieci. Jesteście najlepsi!

Dziękujemy Wam, Marku i Magdo, za całoroczne zajęcia z IT. Dziękujemy Izo za pokazanie najmłodszym, jak fascynujący może być świat informatyki. Dzięki Tobie, Jacku, nieco starsi mieli szansę odkryć, czy programowanie to ich pasja i powołanie. Dziękujemy Ci, Marto, za przeprowadzenie fantastycznych zajęć z podstaw UX. Przesyłamy również gorące podziękowania dla wszystkich wolontariuszy zaangażowanym w pomaganie: za wskazanie dzieciom, jak tworzyć CV i skutecznie szukać pracy, jak radzić sobie ze stresem oraz za wspaniałe świąteczne zajęcia muzyczne.


Wiele dobrego mogliśmy zdziałać wspólnie z firmami, które nas wsparły. Dzięki ich wpłatom uzbieraliśmy 76530 zł, które przeznaczyliśmy na edukację naszych podopiecznych. Ponadto pracownicy organizowali dla dzieci zajęcia z programowania i robotyki, przekazywali wiedzę i doświadczenie, a nieraz udostępniali specjalistyczny sprzęt.

Avanade pokazało w praktyce, co to znaczy programować. Dzięki warsztatom w KreaTech nasi podopieczni mogli budować roboty, programować im polecenia, poznawać nowe technologie. Firmy ABB i Novomatic umożliwiły dzieciom skorzystanie z atrakcji podczas pikników rodzinnych dla pracowników – gry terenowej, trampoliny, pokazu iluzjonisty. A podczas zakończenia roku szkolnego fantastyczne warsztaty przeprowadzili Sabre WIT, Sabre, Koderek oraz ChemicAl World.

Podjęliśmy się w tym roku trudnego zadania – spełnienia marzeń naszych dzieci, związanych z ich pasjami i zainteresowaniami w ramach kampanii #DajSzansę. O jej efektach napiszemy już wkrótce.

Za nami intensywny rok działania. Działania razem ze wspaniałymi ludźmi. Działania w jednym celu – pomocy i wspierania rozwoju dzieci z domów dziecka i wykluczonych środowisk. Przed nami kolejny rok – mamy nadzieję – jeszcze bardziej intensywny, interesujący i efektywny. Kolejny rok wspólnego zmieniania świata.


Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017