15 czerwca 2018

WEBSKIE DZIECIAKI 2, czyli kończymy rok szkolny 2017/2018

Po raz kolejny w Hub:raum, po raz kolejny w towarzystwie fantastycznych ludzi!

11 czerwca Szkoła 3.0 miała oficjalne zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Była okazja do podsumowań, do podziękowań i do zabawy.

Rozpoczęliśmy od przedstawienia efektów pracy z całego roku. A działo się sporo! Korepetycje, Mentoring, zajęcia z programowania i robotyki, warsztaty rozwijanie pasji, eventy, konferencje… Ciężko było to wszystko zmieścić w kilku zdaniach, a nie można było zabierać czasu, który mógł być przeznaczony na inne atrakcje.


Fot.: Anna Szczykutowicz

Przeszliśmy do rozdania dyplomów i upominków. Było nam niezmiernie miło, że tyle osób mogło się zjawić na oficjalnym zakończeniu roku.  W końcu bez naszych Wolontariuszy, bez Partnerów, Fundatorów, Placówek oraz Podopiecznych - nie udałoby nam się tyle zdziałać! Każdy, kto pojawił się na sali, miał jakiś wpływ na sukcesy Szkoły 3.0. Dziękujemy również za miłe słowa kierowane pod naszym adresem ze sceny oraz w rozmowach indywidualnych.


Fot.: Anna Szczykutowicz

Po części oficjalnej przedstawiciel Sabre poprowadził wykład na temat rodzajów pracy w IT. I choć przed naszymi podopiecznymi jeszcze długa droga do rozpoczęcia kariery zawodowej, to mamy nadzieję, że to przemówienie zachęciło dzieci i młodzież do kontynuowania przygody z kodowaniem.

Kawa, ciasteczka, osobiste podziękowania od Partnerów i rozmowy o dalszej współpracy z przedstawicielami firm… Przerwa szybko minęła, w salach zostali tylko podopieczni Szkoły 3.0 oraz prowadzący warsztaty. A jakie zajęcia czekały na dzieci i młodzież?

Młodsi przeszli do sali, w której czekała na nich prowadząca z ChemicAl World. Mieli okazję pobawić się (bezpiecznymi) chemikaliami i zobaczyć, czym jest suchy lód. Obyło się bez wybuchów…

    

Fot.: Krzysztof Rodak

 

Fot.: Marcin Tytko

Koderek oraz Sabre Woman In Technology przygotowali zajęcia z robotyki dla dwóch grup. Uczestnicy dostawali różne zadania, m.in. układania labiryntów, przez które później musiały przejść ich roboty. Jedna z grup długo jeszcze nie chciała wyjść z sali po zakończeniu warsztatów, zamiast tego jeżdżąc okrągłymi robotami po sali i testując ich możliwości.

 

Fot.: Krzysztof Rodak


Fot.: Marcin Tytko

Po raz kolejny oficjalne zakończenie roku szkolnego dla Szkoły 3.0 było okazją nie tylko do podsumowań, ale też do przekazania młodszym uczestnikom potężnej dawki wiedzy poprzez zabawę. Bardzo gorąco dziękujemy Partnerom wydarzenia: Hub:raum za udostępnienie sal, Avanade za zapewnienie gadżetów i upominków dla dzieci. Również dziękujemy prowadzącym zajęcia: Sabre, Sabre WIT, ChemicAl World i Koderkowi.


Fot.: Anna Szczykutowicz

Oprócz tego ekipa Fundacji składa specjalne podziękowania wolontariuszom ze State Street za udokumentowanie tego wydarzenia na fotografiach.


Fot.: Krzysztof Rodak

Czekają nas jeszcze ostatnie spotkania z wolontariuszami i dziećmi, domknięcie kilku spraw, a później: wakacje! To co, widzimy się w przyszłym roku? :)

Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017