20 kwietnia 2018

43 listy, 2 miesiące - co już udało się osiągnąć?

Kampania #DajSzansę ma na celu umożliwić dzieciom z krakowskich domów dziecka spełnienie marzeń. W grudniu poprzedniego roku dzieci i młodzież z dwóch placówek napisały swoje postanowienia na ten rok. Z akcją ruszyliśmy 6 lutego: prowadzimy zbiórki pieniędzy, współpracujemy z firmami i angażujemy osoby prywatne do tego, by pomóc wychowankom w realizacji ich pasji.

Komu już należą się gorące podziękowania za dołączenie do akcji?

Po pierwsze: Grape Up! Firma zrobiła zbiórkę pieniędzy, dzięki której Kuba zrobi kurs baristy i będzie mógł chodzić na siłownię. Zdrowy styl życia, techniki gastronomiczne - to właśnie tematy, z którymi chłopiec wiąże swoją przyszłość. Dzięki zbiórce Kuba może nie tylko rozwijać swoją pasję, ale zdobyć też konkretne umiejętności, które ułatwią mu start w przyszłość.


Ponadto dzięki Grape Up Oliwka i Amelka skorzystają z lekcji jazdy konnej. Dziewczynki nie mogą się doczekać! Śledź nas na facebooku - na pewno pojawi się relacja z ich zajęć.

Po drugie: Profi-Lingua! Dzięki tej szkole językowej Marzena, Grześ i Wiktoria będą chodzić na zajęcia angielskiego. Dobranie grupy o odpowiednim poziomie zaawansowania, dostosowanie terminu - i możemy startować! Nauka w szkole językowej to nie tylko świetna okazja do podszkolenia języka, ale też motywacja do regularnej nauki.


Kto jeszcze?

Czwórka dzieci ma szansę poprawić się w języku angielskim i matematyce dzięki wolontariuszkom. W tym do pomagania włączyła się Marta, która zgłosiła się do udzielania korepetycji przez Engoplus!

W planach mamy zajęcia pokazowe sztuk walki oraz zajęcia w Stacji Zdrowie z profesjonalnymi trenerami.

Dodatkowo do działań w social mediach włączyła się przesympatyczna influencerka - Wiola Wołoszyn, prowadząca bloga Matka Wariatka. Wkrótce video z nią pojawi się na naszym facebooku!


Przyłączysz się?

Sporo udało się już zdziałać, ale jeszcze dużo pracy przed nami. Zostało niewiele czasu i mnóstwo postanowień do zrealizowania. Chcesz się włączyć do akcji? Do dzieła!

Jeśli masz firmę - możesz zorganizować zbiórkę pieniędzy, które później zostaną przeznaczone na spełnienie konkretnego marzenia. A może akurat Twoja firma zajmuje się prowadzeniem zajęć, które są marzeniem któregoś z podopiecznych Szkoły 3.0?

Jeśli chcesz się prywatnie zaangażować - zapraszamy do kontaktu z koordynatorem Szkoły 3.0 albo na stronę engoplus.pl do zgłaszania się do misji.

Satysfakcja z czynienia dobra - gwarantowana! :)Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017