16 marca 2018

KEEP CALM AND LEARN TO CODE

240 minut. 88 kawałków pizzy. Ponad 15 pytań w quizie. 11 uczestników. Kto powiedział, że sobota jest tylko po to, żeby leniuchować? ;)

W ostatni weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach programowania zorganizowanych dla podopiecznych Dyliniarnii przez pracowników Avanade. Zajęcia odbyły się w biurze firmy.  Powitanie, przedstawienie swoich stanowisk w firmie, pytania o pasje dzieci… Od początku warsztaty toczyły się w przyjaznej atmosferze. Byliśmy też pod wrażeniem zaangażowania wolontariuszy w przygotowania - bo jak inaczej potraktować fakt, że przed spotkaniem odbyły się aż dwie próby zajęć?


Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w pracy z językiem HTML.  Wszystkie zadania były wykonywane pod okiem specjalistów. Na koniec odbył się quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Rzecz jasna, nie zabrakło przerw: na pyszną pizzę, wycieczkę po dwóch piętrach nowoczesnego biura, na pamiątkowe zdjęcia i zwykłe rozmowy.Dzieciaki czuły się swobodnie, a jednocześnie miały mnóstwo energii do wykonywanych zadań. Każde pytanie było poważnie traktowane, a specjalistyczne wypowiedzi przetykane humorem. Do tego duża ilość wolontariuszy zapewniała indywidualne podejście do wszystkich problemów. Jednocześnie spotkanie w biurze firmy było niepowtarzalną okazją do podpatrzenia, jak się pracuje w takich miejscach i czy warto się zajmować nauką programowania (a uwierzcie nam, warto ;)).

Na koniec każdy z uczestników warsztatów dostał podarunki od firmy: klawiatury, myszki, T-shirty… I oczywiście wszelkie słodkości ze stołów, które nie zdążyły być zjedzone w czasie spotkania.


A to dopiero pierwsze zajęcia z cyklu, które planuje przeprowadzić firma. Jesteśmy pewni, że uczestnicy zajęć chętnie wrócą na kolejne - to w końcu spora dawka nie tylko wiedzy, ale też niesamowitych wrażeń!Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017