21 lutego 2018

I semestr za nami!

W małopolskim ferie, ale my nie zwalniamy tempa! Organizujemy kolejne zajęcia, rozmawiamy z nowymi wolontariuszami i dokładamy cegiełek w budowaniu lepszej przyszłości dla naszych podopiecznych.

Te dwa tygodnie przerwy od zajęć jest też dla nas okazją do podsumowań. Jak więc prezentował się pierwszy semestr Szkoły 3.0 w roku 2017/2018?


Podsumowanie w liczbach


68 dzieci zostało zgłoszonych do projektów. W tym aż 51 skorzystało z różnych zajęć, zapewnionych przez naszych fantastycznych wolontariuszy!

29 Superbohaterów zgłosiło się do nas, by pomagać dzieciom. Różnią się wiekiem i doświadczeniem, zainteresowaniami i umiejętnościami, ale łączy ich jedno - chęć pomocy potrzebującym, bezinteresowność w poświęceniu się dla dzieci  wykluczonych środowisk. I jak tu ich nie podziwiać? ;)

6 Mentorów regularnie spotyka się z wybranymi podopiecznymi. To nasza jednostka specjalna Superbohaterów: nie tylko pomagają dzieciom w lekcjach, ale też wspierają rozwijanie pasji i wzmacniają  samoocenę dzieci.

111 darczyńców (!) wsparło nasz projekt. Bez ich pomocy nie udałoby się zorganizować niektórych zajęć. A jaką kwotą przeznaczyli na wsparcie dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin? 40595,01 zł! Nie pozostaje nic innego, jak przesłać serdeczne: “Dziękujemy!” - i działać w tym kierunku dalej!


Czym jeszcze możemy się pochwalić po minionym semestrze?


Ruszyliśmy z kampanią #DajSzansę. W tej akcji skupiamy się na indywidualnych zainteresowaniach i pasjach dzieci. Chcemy dać im szansę do spróbowania nowych hobby i zajęć! 

Nawiązaliśmy współpracę z firmą KreaTech, która dla naszych podopiecznych prowadzi zajęcia z robotyki. Uczestnicy tych zajęć budują roboty, a później programują im polecenia. Efektem są (zawsze na koniec zajęć): walki robotów, wyścigi, gry w piłkę albo w golfa, jazda po wyznaczonym torze i... wiele, wiele innych, kreatywnych zadań :)

Nasi wolontariusze przeprowadzili super zajęcia, m.in.:

  • z programowania dla podopiecznych Dyliniarnii - Marek i Magda z entuzjazmem dzielą się z grupą pasjonatów swoją wiedzą i umiejętnościami. Na cotygodniowe zajęcia chodzi prężna grupa, która nie odpuszcza i zagłębia się w tematykę kodów i zarządzania stroną!
  • z pisania CV i szukania pracy - Marcin przygotował ciekawą prezentację z praktycznymi wskazówkami odnośnie autoprezentacji na rozmowach kwalifikacyjnych. A później jeszcze przeprowadził takie rozmowy, wcielając się w rolę rekrutera! Kto z nas nie chciałby mieć podobnej próby przed własnymi zmaganiami w szukaniu pracy? ;)

  • z radzenia sobie ze stresem - grupa młodszych dzieci pod okiem Kasi i Pauliny omawiała objawy stresu, możliwości radzenia sobie z nim oraz wzięła udział w szeregu kreatywnych, tematycznych ćwiczeń warsztatowych. A wszystko w luźnej, bezstresowej atmosferze!

  • oparte o NVC dla kadry - Kasia i Paulina podzieliły się swoją wiedzą również z opiekunami dzieci z domów dziecka! Jesteśmy dumni, że pracujemy z placówką, w której kadra nie spoczywa na laurach, tylko chce się ciągle doszkalać ;)

  • muzyczne w świątecznej atmosferze! Wolontariat Pracowniczy przy PMI Service Center Europe zaprosił dzieci z domów dziecka do prawdziwego studia muzycznego, gdzie mieli okazję zapoznać się z instrumentami oraz nagrać kolędy. Pierniczki, muzyka, uśmiechy i wspólnie spędzony czas… To był fantastyczny sposób na to, by wkręcić się w świąteczną atmosferę!


Bez Ciebie by się nie udało!


Za wszystkie godziny spędzone przy biurku z dziećmi; za przeliczone cyferki, poprawione literki, wytłumaczone zagadnienia i rozjaśnione reguły; za serce włożone w przygotowania i serdeczny uśmiech w czasie spotkań; za wszystkie kliknięcia na naszej stronie w ikonkę “Wspieram”; za lajki, udostępnienia i pozytywne myśli; za to, że jesteś z nami - dziękujemy! Twoje wsparcie jest dla nas motorem i inspiracją do dalszych działań. Wierzymy, że wspólnie możemy dać dzieciom z wykluczonych środowisk lepszy start w przyszłość!


Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017