28 grudnia 2017

Zajęcia muzyczne w świątecznym klimacie

Zapach piernika. Czerwone i szare, kwadratowe “gąbki” na ścianach wyciszające dźwięki. Plątanina kabli na podłodze. Wreszcie najważniejsze: profesjonalny sprzęt muzyczny. Perkusja, keyboard, gitary, mikrofony, sprzęt do nagrywania. I roziskrzone oczy dzieci, które wchodząc do studia, dowiedziały się, że będą mogły wszystkiego spróbować.

Kto wpadł na pomysł zorganizowania muzycznych zajęć dla wychowanków domów dziecka? Wolontariat Pracowniczy przy PMI Service Center Europe - czyli grupa fantastycznych ludzi, zakręconych na punkcie pomagania i dzielenia się swoimi pasjami. Bardzo otwarci, uśmiechnięci i, oczywiście, utalentowani muzycznie! Zapewnili słodki poczęstunek i moc atrakcji na całe dwie godziny. Wszystko się działo w środę 20.12.2017, na kilka dni przed Wigilią - nic więc dziwnego, że spotkanie miało atmosferę bardzo świąteczną.

Rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej. Każdy wylosował po dwa M&Ms i, w zależności od koloru, miał coś o sobie opowiedzieć (np. hobby, ulubiony zespół, wymarzone miejsce na podróż…). Później młodzi uczestnicy mogli spróbować zagrać na każdym instrumencie pod okiem profesjonalistów. Największym powodzeniem cieszyła się perkusja - szybko zrobiło się bardzo głośno… :) W czasie kiedy młodsi uczestnicy wyżywali się artystycznie na instrumentach, starsze dziewczyny śpiewały tradycyjne kolędy oraz trochę mniej tradycyjne współczesne kawałki.

Kolejnym punktem programu było nagranie dwóch wersji kolędy “Cicha noc”. Wolontariusze obsługiwali sprzęt i instrumenty, natomiast dzieci śpiewały przy mikrofonach. Trochę nieśmiało, czasem z potknięciami, ale z sercem! Wolontariusze odwdzięczyli się krótkim występem, w czasie którego wykonali piosenkę “Let it be” .

Uczestnicy zaangażowały się w każdy punkt programu - łącznie z sumiennym wyjadaniem ciastek z talerzy :) W nagrodę na sam koniec dostali słodkie prezenty od Mikołaja. Szerokie uśmiechy, rumieńce i pytania “A kiedy jeszcze będą te zajęcia?” - tak zakończyło się całe spotkanie.

Mamy nadzieję, że Wolontariusze mieli z tego spotkania tak samo dużo radości jak dzieci. Mamy też nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie, a jedynie wstęp do kolejnych akcji, które mają na celu rozwijania pasji dzieci i pokazywania im, jak wiele jest możliwości na spędzanie czasu z fascynującymi ludźmi!


Inne aktualności:

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dziec
13 czerwca 2017

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017