13 czerwca 2017

Udało się! Zebraliśmy środki na naukę dla 49 dzieciaków!

Bez żadnych środków na koncie, bez 100% gwarancji, że się uda - w październiku 2016 roku wystartowaliśmy z zajęciami nauki programowania dla dzieci z krakowskich szkół, świetlic i ośrodków wychowawczych. Jedyne co mieliśmy, to pewność, że w tych dzieciakach tkwi ogromny potencjał, który nie może zostać zmarnowany. Postanowiliśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby im pomóc.

Zanim ruszyliśmy z programem nauki programowania zorganizowaliśmy dla dzieciaków z krakowskich domów dziecka półkolonie. Dzięki wsparciu Akademii Programowania oraz firmy itWORKS przez dwa tygodnie sierpnia dwudziestu podopiecznych domów dziecka w wieku 8-16 lat poznawało podstawy projektowania gier i aplikacji. Powaga i zaamgażowanie, z jaką dzieciaki podeszły do nauki jeszcze bardziej utwierdziła nas w przekonaniu, że to co robimy ma ogromny sens!

Dlatego właśnie poszliśmy o krok dalej. Postanowiliśmy rozszerzyć akcję i zorganizować całoroczne zajęcia dla jeszcze większej grupy dzieci. Chcieliśmy aby zdobyły umiejętności, które zmienią ich życie - tym samym jak w reakcji łańcuchowej zmienią i nasze.

W październiku 2016 roku rozpoczęliśmy więc program i równocześnie zbiórkę środków. Potrzebowaliśmy 56 105 złotych, aby zapewnić naukę dzieciom, które wykazały chęć uczestnictwa w całorocznych zajęciach. Wraz z Akademią Programowania i Politechniką Krakowską udało nam się uruchomić kursy dla 6 grup, w tym dla 49 dzieci w wieku od 8-18 lat.

Projekt bez tytuu 3jpg

Początki zbiórki nie były łatwe - staraliśmy się o liczne granty, wnioski, dotacje fundacji korporacyjnych i urzędów. Wszystko bez skutku. Spotkaliśmy ludzi, którzy mówili nam, że się nie uda. Zaczęły się wątpliwości, czy, aby na pewno ludzie dobrze rozumieją ideę naszego programu. Jednak przebywając coraz więcej z dzieciakami i widząc w jakiej sytuacji się znajdują, coraz mocniej wierzyliśmy w potrzebę i słuszność naszych działań.

W końcu nastąpił przełom. To znakomici Ambasadorzy akcji: Michał Sadowski, Andrzej Tucholski, Michał Górecki, Maciej Mazurek, Remigiusz Maciaszek, Karol Karczewski i Dawid Myśliwiec, których poprosiliśmy o wsparcie przyczynili się do zwiększenia zasięgu akcji. Nagrali wideo, w którym opowiadali o tym, jak ważna jest edukacja. Michał Sadowski zdecydował się z tej okazji nagrać odcinek swojego vloga, w którym pokazał, w jakich warunkach mieszkał w dzieciństwie i jak wiele w jego życiu dała mu umiejętność programowania.

Projekt bez tytuu 1jpg

Wsparło nas aż 520 osób, które w większym lub mniejszym stopniu przyczyniły się do zakończenia zbiórki. Aż 9 osób opłaciło całoroczne kursy indywidualne dla jednego dziecka! Pomogło nam 16 firm, które między innymi przeprowadziły zbiórki w swoich siedzibach i wpłaciły środki na całoroczny kurs dla jednego dziecka. Przeprowadziliśmy 15 zbiórek na różnych eventach dotyczących nowych technologii czy też branży IT. To wszystko w ciągu kilku miesięcy!

 

Zrobiliśmy to! Niemożliwe stało się możliwe! W ciągu 7 miesięcy zebraliśmy środki na naukę programowania dla 49 dzieci z krakowskich ośrodków wychowawczych. Więcej ludzi uwierzyło w naszą ideę mądrej pomocy. Osoby, które w nas nie wierzyły wracały mówiąc, że się bardzo myliły! Ludzie zobaczyli, że warto jest inwestować w przyszłość dzieci, poprzez kształtowanie konkretnych umiejętności. Dając im możliwość rozwoju, pomagamy im zmieniać swoje życie na lepsze.  

{{video:Cf8qmEtvXgw}}

Inne aktualności:

Wyjątkowy Dzień Dziecka ze Szkołą 3.0!

Dzień dziecka tego roku był dla nas szczególnym dniem. 1 czerwca we współpracy z wolontariuszami ING Banku Śląskiego zorganizowaliśmy warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży objętych naszą opieką. Dobra zabawa, pozytywna energia, ale przede wszystkim
14 czerwca 2017

WEBSKIE DZIECIAKI - zakończenie roku w Szkole 3.0

W poniedziałek 19 czerwca 2017r. swój dzień miały WEBSKIE DZIECIAKI. Spotkaliśmy się w Hubraum Kraków na wyjątkowym wydarzeniu - zakończeniu roku w Szkole 3.0. Nasze podsumowanie różniło się od tego tradycyjnego. Po raz kolejny przez zabawę przekazaliśmy dzieciakom dawkę wart
22 czerwca 2017

Pierwszy rok akcji! Podsumowanie w liczbach

Zakończyliśmy pierwszy rok. Był to dla nas czas wielu radości i wzruszeń, ale również trudności i wyzwań. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy przyczynili się do sukcesu akcji. Najważ
3 sierpnia 2017