Przekaż swój

Na naukę programowania i robotyki dla dzieci z trudnych środowisk

Cel szczegółowy: Szkoła 3.0

Ten numer

Wybierz jeden ze sposobów, wczytaj wyliczone dane z Ministerstwa Finansów i przekaż swój 1%
Sposób #1

Rozlicz PIT online

Sposób #2

Skorzystaj z programu do
rozliczeń

Pobierz program
Sposób #3

Skopiuj numer KRS i zapisz sobie na później :)

50 tys.

Tyle programistów brakuje w Polsce
(raport No Fluff Jobs 2018). Wystarczy
kurs w Szkole 3.0 by już zacząć
pierwszą pracę w branży IT.

Ponad 80%

Wychowanków domów dziecka
nie potrafi się usamodzielnić
(raport NIK 2015).

6 tys. zł.

To średnie wynagrodzenie brutto
na stanowisku juniorskim wg raportu No Fluff Jobs 2018 - pierwsza praca w IT
pozwala na samodzielne utrzymanie.

Ten numer działa

Sposób #2

Skorzystaj z programu
do rozliczeń

Pobierz program
Sposób #3

Skopiuj numer KRS i zapisz sobie na później :)

Najczęściej zadawane pytania

Nasza Fundacja Sarigato korzysta z programu, który jako pierwszy w Polsce automatycznie wczytuje dane o przychodach z usługi Twój e-pit, przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Wczytaj dane przygotowane przez Ministerstwo Finansów i przekaż 1% dla dzieci z trudnych środowisk.
Po wczytaniu danych z Ministerstwa Finansów, program automatycznie zaciągnie nazwę Fundacji Sarigato, KRS 0000 445 475 i cel szczegółowy: Szkoła 3.0.
Dzięki naszemu programowi mogą rozliczyć się wszystkie osoby fizyczne opodatkowane podatkiem dochodowym - pracownicy z różnych tytułów zatrudnienia, osoby prowadzące działalność gospodarczą, osoby osiągające przychody z zagranicy, a także osoby opodatkowane podatkiem zryczałtowanym.

• Jeśli w zeszłym roku przeznaczyłeś swój 1% jakiejś organizacji, jej KRS zostanie automatycznie zaciągnięty również w tym roku.
  • Jeśli po raz pierwszy rozliczasz się w tym roku z małżonkiem, a w zeszłym roku indywidualnie przeznaczyliście 1% na dwie różne organizacje, zaciągnie się numer KRS z zeznania tej osoby, która widnieje jako podatnik.
  • Jeśli w zeszłym roku nie przekazałeś 1%, nie zaciągnie się automatycznie żaden numer KRS. Wtedy 1% wartości Twojego podatku trafi do państwowej kasy zamiast do organizacji pożytku publicznego.
  • Za pomocą naszego programu - dane zostaną zaciągnięte automatycznie: numer KRS 0000 445 475, cel szczegółowy Szkoła 3.0.
  • Za pomocą innego programu lub wersji papierowej - w polu KRS wpisz numer 0000 445 475, a w polu cel szczegółowy: Szkoła 3.0. Ale uwaga - niektóre programy mają na stałe wpisany numer KRS fundacji, z którą współpracują. Jeśli chcesz przekazać 1% nam, skorzystaj z innego programu.
  • Za pomocą programu Ministerstwa Finansów - jeżeli w zeszłym roku podawałeś nasz numer KRS 0000 445 475, sprawdź, czy poprawnie się zaciągnął. Jeśli przekazałeś w zeszłym roku 1% innej organizacji, a chcesz w tym roku przekazać nam - Fundacji Sarigato - zmień na numer KRS 0000 445 475 oraz cel szczegółowy: Szkoła 3.0.

Fundacja Sarigato ma dwie akcje - Karmimy Psiaki i Szkoła 3.0. Fundusze z 1%, które zostały nam przekazane bez określenia celu szczegółowego, przeznaczymy na obie akcje. Wesprzesz tym samym zarówno Dzieci z trudnych środowisk, jak i bezdomne Psiaki i Kociaki.

Numer KRS 0000 445 475.

Na ten moment organizujemy zajęcia z programowania i robotyki dla dzieci z Krakowa i okolic. Chcemy wyjść do innych miast, aby pomagać potrzebującym dzieciom z całej Polski. Dlatego Twój 1% przeznaczymy właśnie na organizację nowych zajęć w innych miastach, czyli: przygotowanie miejsc i sprzętu, prowadzącego, merytorycznego programu zajęć.